Kongresy

Jste zde: Úvod Kongresy » ELASTOGRAFIE JATER 2021 » Pozvánka

ELASTOGRAFIE JATER 2021

Pozvánka

ELASTOGRAFIE JATER 2021 se bude konat 8. června 2021 v Praze v Konferenčním centru CITY. Elektronickou pozvánku ve formátu PDF naleznete ke stažení ZDE.

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

srdečně Vás zveme na jednodenní konferenci, která se dotýká důležitého tématu současné hepatologie. Progredující jaterní fibróza, následná cirhóza a komplikace s nimi spojené jsou hlavní příčinou morbidity a mortality u nemocných s chronickým onemocněním jater. Po řadu let byla v diagnóze fibrózy a cirhózy jedinou metodou jaterní biopsie. Elastografie jater představuje v současné době v tomto aspektu jasnou alternativu. V posledním desetiletí jsme svědky nebývalého rozvoje elastografických metod, které jsou bezpečné a pro pacienta nezatěžující.
Cílem naší konference je rozšíření povědomí o elastografii jater a jejích možnostech. Významná část programu bude věnována praktické demonstraci přístrojů a metod.
Konference není určena jen odborníkům z řad hepatogastroenterologie, ale i radiologům, všeobecným internistům, infektologům i všem ostatním zájemcům o tuto metodu.

Těšíme se na setkání a diskuzi s Vámi.

Halima Gottfriedová
odborný garant konference

Julius Špičák
přednosta KH IKEM