Kongresy

XXII. česko - slovenský kongres o infekčních nemocech 2018

Společenský program

Doprovodný program


Objednávky doprovodného programu na michaela.hoferkova(zavinac)congressprague.cz.


Diskusní fórum infektologů

cena: 0 Kč

Termín konání: středa 6. června 2018, 19.30 hod., Areál BVV, Kongresové centrum – 2. poschodí
Cena - vstupné: Vstup na diskusní fórum infektologů je součástí registračního poplatku
Diskusní fórum infektologů je součásti programu kongresu a je určené pro všechny registrované účastníky a reprezentanty zúčastněných firem.
Pořadatelem diskusního fóra je Společnost infekčního lékařství ČLS JEP pořadatel kongresu.
Vstup pro registrované účastníky kongresu je výhradně na registrační průkaz.
Součásti diskusního fóra infektologů je společná večeře s nápoji, zajištěná cateringovým servisem.

Koncert a společná večeře

cena: 550 Kč

Pořádaná Společnosti infekčního lékařství ČLS JEP pro registrované účastníky kongresu
Termín konání:
čtvrtek 7. června 2018, 19.30 hod, Besední Dům v Brně
Cena vstupenky: 550 Kč (cena zahrnuje DPH)
Společná večeře není součástí programu kongresu. Koná se v čase mimo program kongresu a pro vstup je nutné si koupit vstupenku.
Zájemci o účast z řad registrovaných účastníků kongresu si mohou vstupenku koupit předem v rámci on-line registrace nebo na místě v registračním centru kongresu do 7. června 12.00 hod. (počet vstupenek je však limitován kapacitou společenských prostorů v místě konání). Pro účastníky společné večeře se doporučuje společenské oblečení.
Doprava účastníků společné večeře bude zajištěná organizátorem kongresu z Areálu BVV do centra Brna a zpět. Harmonogram a informace k dopravě budou k dispozici v registračním centru kongresu.

HARMONOGRAM DOPRAVY NA PROGRAM

Přeprava z Areálu BVV do Besedního domu v Brně
Společná přeprava účastníků společné večeře bude zajištěná ve spolupráci s Dopravním podnikem Města Brna. Za tímto účelem budou na zastávce MHD Výstaviště – hlavní vstup (na prostřední koleji přistavené:

 • tramvajová souprava Vario LF2+LF1
 • jedna standardní dvouvozová souprava
 • tramvajové soupravy budou označené nápisem PŘEPRAVA – BESEDNÍ DŮM
Přistavení dvou tramvajových souprav v areálu BVV: 18:45
Čas pro nástup: 18:45 – 19:15
Odjezd: 19:15
Příjezd před Besední dům a výstup: 19:25 – 19:30

Odpovědný zástupce Congress Prague na místě: Pavel Revický, GSM 724 264 870

Přeprava z Besedního domu v Brně zpět před areál BVV
Přeprava z Besedního domu zpět, před areál BVV bude zajištěná pendlujícím busem DPMB podle následujícího harmonogramu:
Přistavení kloubového busu, který hosty ve dvou časových termínech naloží před Besedním domem a odveze na místo výstupu – výstupní zastávka MHD před IV. bránou areálu BVV.
Časy pro přistavení a odjezd busu
1) Přistavení: 23:15 – odjezd: 23:30
2) Přistavení: 00:25 – odjezd: 00:30

Odpovědný zástupce Congress Prague na místě: Pavel Revický, GSM 724 264 870
Označení busu pro přepravu: PŘEPRAVA – BESEDNÍ DŮM

Oběd 6.6.

cena: 350 Kč

Oběd 7.6.

cena: 350 Kč

Oběd 8.6.

cena: 350 Kč

Výstava COSMOS DISCOVERY

cena: 100 Kč

NABÍDKA DOPROVODNÉHO PROGRAMU 7. ČERVNA, 15:00 – 18:30

Nabídka doprovodného programu není součástí programu 22. česko-slovenského kongresu o infekčních nemocech 2018. Koná se mimo program kongresu, mimo místo konání kongresu a účast na něm je výhradním rozhodnutím účastník kongresu. Doprovodný program není financován z prostředku kongresu a k účasti na něm je nutné si koupit vstupenku v ceně 100 Kč/os.

Výstava se koná při minimálním počtu 25 lidí. Pokud se kapacita zájemců na výstavu nenaplní, účast na ni nebude možná.

COSMOS DISCOVERY, Pavilon C, BVV Brno

Informace o výstavě
Na začátku výstavy Cosmos Discovery návštěvníci uvidí ruský Sputnik, psa Lajku, amerického opičáka Enose, příběh prvního člověka v kosmu – Jurije Gagarina, i americkou raketu Mercury, která tu je v měřítku 1:1. V dalších galeriích nemohou chybět lunární výpravy programu Apollo včetně měsíčního vozidla, v němž americké posádky podnikaly své průzkumné cesty po Měsíci, ale také ruské měsíční vozidlo Lunochod. Pestrá je přehlídka kosmických skafandrů a další výstroje od nejstarších až po nejnovější modely přizpůsobené dlouhodobému pobytu na orbitálních stanicích. Zaujme také obrovský model rakety Saturn nebo tři originální základní moduly ruského Soyuzu. Návštěvníci se budou moci dotknout kamene z Měsíce nebo obdivovat asteroidy staré desítky milionů let.

Největší pozornost návštěvníků upoutají části kosmických lodí a vesmírných stanic nebo originální zařízení z řídícího střediska v Houstonu. Do mnoha z těchto expozic mohou návštěvníci nahlédnout a prozkoumat jejich vybavení zevnitř. Odborníci ocení originální část motoru F1 z rakety Saturn, která nesla Apollo k Měsíci. Tento motor díky výstavě Cosmos Discovery poprvé opustí hranice USA.
Výstavu doplňuje kromě mnoha videoprojekcí, také technologie dioráma, díky které návštěvníci vstoupí na Měsíc, či na Mars. V závěru výstava poodhaluje nejnovější plány na osidlování Marsu a další projekty světových kosmických agentur. Na konec čeká fanoušky rozsáhlá interaktivní zóna – Cosmocamp, kde si vyzkouší náročný výcvik kosmonautů i nejnovější 3D technologie.
Celá výstava je kromě přehledných popisek vybavena audioguidy – zvukovými průvodci ve sluchátku, které všichni návštěvníci obdrží u vstupu zdarma.

Organizace
 • Zájemci z řad účastníků kongresu se k účasti na výstavě musí online přihlásit a zaplatit vstupné v ceně 100 Kč. Po zaplacení Vám bude účast potvrzená.
 • Přihlášené zájemce seřadíme do skupin po 25 – 30 návštěvnících, což je optimální počet ve skupině, s ohledem na organizaci výstavy. Skupiny budou na prohlídku výstav odcházet v intervalu 15 – 20 minut.
 • Základní časový harmonogram skupin je následující:
  • skupina – 15.00 hod
  • skupina – 15.20 hod
  • skupina – 15.40 hod, atd…
 • Nejzažší termín pro přihlášení je 31. května 2018, do 16:00. Po tomto termínu bude online přihlašování na výstavu Cosmos Discovery uzavřeno.
 • Detailní a upřesňující informace k organizaci výstavy obdržíte v kongresové registraci 6. června 2018, od 10.00 hod.
 • Účast na výstavě nelze po přihlášení zrušit. Zaplacené vstupné se nevrací – bude použito jako stornovací poplatek.

Kasematy pod Špilberkem

cena: 50 Kč

DOPROVODNÝ PROGRAM 7. ČERVNA, 15.00 – 18.30 - NABÍDKA

Nabídka doprovodného programu není součástí programu 22. česko slovenského kongresu o infekčních nemocech 2018, koná se mimo program kongresu, mimo místo konání kongresu a účast na něm je výhradním rozhodnutím účastník kongresu. Doprovodný program není financován z prostředku kongresu a k účasti na něm je nutné si koupit vstupenku.

Prohlídka se koná při minimálním počtu 10 lidí. Pokud se kapacita zájemců na prohlídku nenaplní, účast na ni nebude možná.

KASEMATY POD ŠPILBERKEM

Komentovaná prohlídka s průvodcem 7. 6. 2018, v 16.00 hod. Délka prohlídky je cca 45 – 60 minut. Počet míst ve skupině maximálně 40. Podrobné informace o kasematech najdete na www.spilberk.cz

Organizace

 • Zájemci z řad účastníků kongresu se k účasti na prohlídce musí on – line přihlásit a zaplatit vstupné v ceně 50 Kč. Po zaplacení Vám bude účast potvrzená
 • Nejzažší termín pro přihlášení je 31. května 2018, do 16.00. po tomto termínu bude on line přihlašování na prohlídku kasemat pod Špilberkem uzavřeno.
 • Detailní a upřesňující informace k organizaci prohlídky obdržíte v kongresové registraci od 6. června 2018, 10.00 hod.
 • Účast na prohlídce nelze po přihlášení se zrušit, zaplacené vstupné se nevrací – bude použito jako stornovací poplatek

RE:PUBLIKA V BRNĚ, největší oslava státnosti

cena:

DOPROVODNÝ PROGRAM 7. ČERVNA, 15.00 – 18.30 - NABÍDKA

Nabídka doprovodného programu není součástí programu 22. česko-slovenského kongresu o infekčních nemocech 2018, koná se mimo program kongresu, mimo místo konání kongresu a účast na něm je výhradním rozhodnutím účastník kongresu. Doprovodný program není financován z prostředku kongresu, vstupné je zdarma.

RE:PUBLIKA V BRNĚ, největší oslava státnosti

Ambici být největší oslavou československé státnosti v zemi má obrovský projekt Re:publika 1918 – 2018, který se právě koná v Brně v areálu BVV, mezi 26. květnem a 17. červnem.
„Festival jako Brno“
Za Re:publikou stojí tým Pavla Anděla, známého moderátora někdejšího úspěšného pořadu Noc s Andělem. Vznik projektu iniciovalo město Brno, ve spolupráci s ministerstvem kultury.

Zveme Vás k účasti a prohlídce části festivalových expozic, dne 7 června, od 15.00 hod. Vybranými programy festivalu Vás provede pan Ivan Bařina, výkonný ředitel EALLIN TV, která je kreativním tvůrcem festivalu.

PROGRAM NÁVŠTĚVY FESTIVALU

Setkání účastníků prohlídky
Čtvrtek, 7. června, 15.00, foyer Rotundy, registrační centrum kongresu
Program prohlídky

PAVILON A

Brněnský architektonický manuál - infostánek
- prostor pavilonu A s monumentální architekturou, na stánku jsou základní informace a publikace BAM
Pohled do mikrosvěta kolem nás – elektronovým mikroskopem
- - bannerová expozice s fotografiemi z el. mikroskopu
Party v 21.storočí – jedinečná kolekce obrazů tradičních čelenek
Já a sokol
- výsledky výzkumu a studie fakulty architektury VUT, která se týká historie Sokoloven, jedinečné fotografie Sokolů objektivem Romana France. V expozici je také monumentální skleněná instalace sokolské vlajky.
Ať žije republika!!! – 4 brněnská muzea a vývoj průmyslu u nás
- historie průmyslu v Jihomoravském kraji
Cestovatelské legendy – Hanzelka, Zikmund a další
- mini expozice o fenoménech Hanzelka, Zikmund, Stingl....
50 let divadla Husa na provázku
Bannerová expozice, kdy každý banner představuje jednu sezónu divadla, které 50 let ovlivňuje kulturu v ČR.
Janáček v Brně
- bannerová expozice o stopách Janáčka v Brně
Výstava chemických aparatur
- Funkční aparatury a malá expozice chemické fakulty VUT

PAVILON G1

Organizační poznámka:
Pokud bychom se zdrželi pouze v Pavilonu A, je to časově náročné vidět vše, ale neviděli byste to nejlepší, co v areálu BVV ten den k vidění je. Zejména "svobodné město" v pavilonu G1. To je opravdu pecka (slovy tvůrců) a jsme přesvědčení, že by Vás to zajímalo a bavilo. Ale bude to dalších 30 - 40 minut prohlídek navíc! Pokud bychom mohli radit, tak je dobré „proběhnout“ v Pavilonu A to nejzajímavější a přesunout se na design do pavilonu G1. Přesně takto bude vaše návštěva festivalu pojatá:

Pavilon G1 obsahuje několik exkluzivních instalací jen pro tento festival- výstavu Avant garde, slavnou sochu Tomáše Garrigua Masaryka od Maxima Velčovského a také archiv kódů, což je prostor, kde jsou designové ikony minulých sta let a Centrální mozek lidstva, který po jednoduchém intuitivním testu vytiskne a každému přidělí předměty, které patří do "DNA návštěvníka".

Organizace

 • Objednávky doprovodného programu na michaela.hoferkova(zavinac)congressprague.cz. Vstupné se neplatí.
 • Nejzažší termín pro přihlášení je 6. června, do 18.00. po tomto termínu bude on line přihlašování na festival Re:publika uzavřeno.
 • Detailní a upřesňující informace k organizaci návštěvy festivalu obdržíte v kongresové registraci od 6. června 2018, 10.00 hod.